AluStar

Використання алюмінієвого профілю у виробництві меблів

У недалекому минулому алюмінієвий профіль використовувався здебільшого при виготовленні торгівельних прилавків і стелажів, складських систем зберігання та столів, тумб, шаф для домашніх кухонь і закладів громадського харчування. Сьогодні, коли меблева промисловість за рахунок втілення прогресивних технологічних рішень піднялась на принципово новий рівень, сфера застосування даного матеріалу значно розширилась. Разом з цим збільшився асортимент виробу, що позитивно відобразилось на його популярності та затребуваності.

 

Алюмінієвий профіль як невід’ємна складова більшості сучасних меблів

Алюмінієвий профіль — це прямолінійний виріб з відповідного металу, котрий виготовляється з метою подальшого застосування у складі меблевих конструкцій. В залежності від форми, розміру, типу покриття він може виконувати функції:

  • несучої планки для утримання полиці, ящика, штанги;
  • надійної направляючої для фіксації відкатних панелей шаф-купе чи розсувних фасадів закритих підвісних полиць;
  • короба для розміщення підсвітки всередині серванта, буфета, гардеробу;
  • елемента особливого призначення — ручки, декоративного канта, частини трансформуючого механізму;
  • захисного обрамлення чи окантовки для стільниць, дверцят, узголів’я, підлокітників та іншого.

Крім функціонального навантаження профіль з алюмінію несе ще й естетичне. Особливо вагому роль він відіграє у дизайні меблів, які виготовляються для індустріального стилю, хай-теку, мінімалізму, техно, лофту та багатьох подібних зі списку сучасності.

Основні підходи до використання алюмінієвого профілю у меблевих конструкціях

Класифікація алюмінієвих профілів, призначених для використання у складі меблів, налічує досить велику кількість модифікацій. Всі вони у порівнянні зі сталевими, пластиковими та іншими аналогами мають як переваги, так і недоліки. Тому, щоб від застосування профілю з даного матеріалу отримати максимальний ефект, меблеві виробники керуються:

  • відповідністю конфігурацій та геометричних показників. Саме від них залежить можливість використання в тій чи іншій якості. Наприклад, рамковий профіль гарно себе показує як несуча конструкція, а торцевий — захисна;
  • функціональним призначенням. Деякі види мають схожу форму, що інколи вводить в оману відносно їх використання. До прикладу, з П-подібних моделей виготовляються ручки до дверей кухонних тумб, основи для розміщення розсувних систем у шафах-купе, контури для меблевої підсвітки. При цьому кожен випадок вимагає відповідності призначенню не за одним показником, а за всіма;
  • умовами експлуатації. Від них залежить ефективність та довговічність профілю. Під час виготовлення малогабаритних меблів для дому, наприклад, можна використовувати алюмінієві елементи, менш витривалі й зносостійкі, а коли йдеться про стелажі для логістичного центру або про столи, полиці, шафи для кухонного приміщення громадської їдальні — навпаки;
  • зовнішньою привабливістю. Вона вкрай важлива, коли грає вирішальну роль у дизайні меблів. Колір, блиск, яскравість покриття лицьової поверхні — це складові, котрі адаптують меблеві об’єкти до особливостей інтер’єру або ж роблять їх центром уваги.

Варто зазначити, що до використання профілю з алюмінію у виготовленні меблів краще підходити комплексно, тобто враховуючи як можна більше факторів впливу. Тоді цей матеріал буде не просто добре виконувати свої функції, а виправдає очікування в повній мірі.