AluStar

Поєднуваність алюмінієвих профілів з меблевими елементами з інших матеріалів

Алюмінієвий профіль як складова багатьох видів меблевих конструкцій є матеріалом, затребуваність якого збільшується з кожним роком. Пов’язано це з наявністю вдалого набору позитивних експлуатаційних характеристик. Зокрема, йдеться і про здатність алюмінієвих деталей гармонійно поєднуватися з елементами меблів з інших матеріалів. У чому вона полягає – розглянемо далі.

Плюси використання алюмінієвих профілів у поєднанні з іншими матеріалами

Профілі з алюмінію включаються до складу як корпусних, так і вбудованих меблів. Найчастіше вони компонуються з панелями з деревних матеріалів, скла, пластику. При цьому ці вироби можуть виконувати такі функції:

  • захищати від вологи і механічних пошкоджень краї дверних стулок, бічних стінок, полиць, стільниць;
  • служити надійною опорою для висувних ящиків, полиць, а також для столів, стільців, полегшених моделей м’яких меблів;
  • виступати як зносостійка основа для розсувних фасадів;
  • відігравати роль функціонально самодостатніх елементів – ергономічних ручок, довговічних деталей рухомих механізмів та іншого.

Примітно, що з усіма перерахованими завданнями алюмінієві профілі справляються незалежно від того, в поєднанні з якими матеріалами перебувають. Такі можливості забезпечуються, насамперед, хімічною нейтральністю щодо дерева, скла, пластику, текстилю. Також позитивну роль відіграє простота об’єднання алюмінієвих профілів з компонентами з іншої сировини в цілісну конструкцію.

А ще ці вироби чудово підтримують екологічність і гігієнічність складових меблів, особливо призначених для кухонь, торгових залів, медкабінетів і подібних приміщень. Вони не виділяють токсичних речовин, не приваблюють шкідливих мікроорганізмів і не піддаються корозії під впливом підвищеної вологості або мийних засобів.

Декоративна ефективність поєднання алюмінієвих профілів з іншими матеріалами

Разом із практичною цінністю алюмінієвих профілів варто відзначити і декоративну. Річ у тім, що прямолінійні деталі з цього матеріалу, що зберігають природний колір і розташовуються на видимих ділянках меблів, здатні породжувати безліч різноманітних ефектів:

  • приносити відчуття прохолоди і свіжості в інтер’єри, обставлені меблями теплих відтінків;
  • наділяти рисами лофта, хай-тека, мінімалізму, арт-деко, неокласики моделі, виготовлені з традиційних матеріалів;
  • створювати контрасти з темними фасадами і боковинами, роблячи загальний дизайн меблів більш цікавим і динамічним;
  • візуально полегшувати меблеві об’єкти, зібрані з масивних компонентів, що мають громіздку конструкцію та/або темне забарвлення.

З іншого боку, алюмінієві профілі завдяки різним способам фінішної обробки, наприклад, шліфування, анодування, порошкового фарбування, покриття кольоровою плівкою, легко набувають вигляду дерев’яних, сталевих, пластикових та інших елементів. Такі “перетворення” дозволяють використовувати профілі з алюмінію у випадках, коли вкрай необхідно застосувати їхні експлуатаційні властивості, але стандартне оформлення зовнішньої поверхні ніяк не вписується в задум дизайнера.

Підсумовуючи, можна сказати, що з практичного боку алюмінієві профілі відмінно поєднуються з усіма матеріалами, які традиційно використовуються у виробництві меблів. А з точки зору декоративної доречності можливості цих компонентів іноді обмежені. Проте вони успішно компенсуються шляхом застосування сучасних технологій в обробці лицьової поверхні.