AluStar

Алюмінієвий профіль: спектр застосування в меблевій промисловості

Алюмінієві профілі – одні з найрізноманітніших комплектуючих. Меблева промисловість – яскравий тому приклад. Ще недавно алюмінієві профілі були відомі тільки завдяки розсувним системам шаф-купе. Однак технології та дизайнерське мислення не стоять на місці. Вже зараз цей матеріал використовується для реалізації найсміливіших і найкреативніших проектів.

Варіанти профілів: базова класифікація

Металеві елементи вигідно виглядають на меблях. Однак, крім естетичної функції, вони мають і технічне призначення. Залежно від функції, яка покладена на алюмінієвий профіль, їх поділяють на:

  • рейкові системи;
  • елементи загального (стандартного) призначення з різною геометрією: куточки, коло, смуга, квадрат та інші;
  • торцеві (для стільниць);
  • торцеві фасадні: каркас для конструктивних скляних елементів;
  • конструктивні вузли торгових, виставкових меблів.

Дуже велика різноманітність профільних систем у плані типу їх поперечного перерізу. Це дає можливість виробнику ідеально підбирати профіль під конкретні завдання. Популярні варіанти перерізів:

  • С-подібний: типова форма напрямних, висувних систем;
  • П-форма: оснащення торцевих частин меблів;
  • Г-форма: окантування різних поверхонь, згладжування висотних перепадів елементів;
  • Н (двотавр): поширений елемент оформлення, виконує декоративну та практичну функцію, наприклад, кріплення меблевої стрічкової підсвічування;
  • Т (тавр): конструктивна напрямна, завдяки центральній перемичці здатні витримувати достатні механічні навантаження;
  • U-профіль: згладжений торець виступає чудовим декоративним завершенням поверхні (стільниця, полиця тощо).

Правильне використання алюмінієвих профільних систем у виробництві здатне в рази підвищити якість, довговічність та оформлення виробів. Це ідеальний варіант для функціональних, сучасних меблів.

Завдяки чому алюмінієвий профіль збільшує функціональність меблів?

Цей метал розкриває практично безмежні можливості для меблів. Все завдяки властивостям алюмінію:

  1. Легкість та достатня міцність. Алюміній один з небагатьох металів, які при малій вазі здатні переносити серйозні навантаження.
  2. Стійкість до утворення корозійних вогнищ. Метал за своєю природою стійкий до корозії через наявність оксидної плівки. Додаткове анодування підвищує цю стійкість.
  3. Пластичність та гарний зовнішній вигляд. Алюміній легко переносить деформування, що дозволяє створювати складні форми. Має природний металевий вигляд, сумісний із порошковими складами, анодуванням. Водночас ці якості надають безмежний дизайнерський потенціал.

Алюмінієві профільні системи відкривають інноваційні ідеї у меблевому виробництві. Їх використання вже стало одним із стандартів якості.