AluStar

Головна сторінка » Статті » Використання LED-профілів у сучасному меблевому дизайні: тренди та рекомендації

Використання LED-профілів у сучасному меблевому дизайні: тренди та рекомендації

LED-профіль – сучасний трендовий елемент меблевого дизайну. Він являє собою металеву планку, до якої кріпиться світлодіодна стрічка. Це дозволяє робити різноманітні стильні підсвітки, надаючи меблям особливого вигляду. 

vikoristannya-led-profiliv

Де використовується?

Додаткове світло може вбудовуватись у всі різновиди сучасних меблів. Найчастіше його застосовують при проектуванні шаф, кухонних модулів, гардеробних кімнат, закритих та відкритих полок у ванних кімнатах, тощо. Це дає змогу підвищити функціональність певних сегментів та надати їм привабливого вигляду.

Дуже цікаво виглядають:

  • стрічки вбудовані всередину шафів та тумб, що підкреслюють внутрішній вигляд і надають змогу швидко відшукати необхідні речі, навіть, у повній темряві;
  • освітлення робочих зон на кухні – створює затишну атмосферу й надає додаткового комфорту при приготуванні страв;
  • м’які акценти, інтегровані в меблі, що не тільки роблять естетичне освітлення в квартирі, а й сприяють економії на купівлі нічників.

В цілому, немає таких меблевих елементів, на які не можна б було встановити LED-профіль. Все залежить від фантазії дизайнерів.

Переваги використання

Профілі з вбудованими світлодіодами можуть бути застосовані, як практичне рішення, так і як стильний декор. Якісний виріб буде працювати понад 50000 годин, споживати дуже малу кількість електроенергії, а ще бути абсолютно безпечним. Алюмінієвий профіль – природний температурний охолоджувач LED- стрічки, робить її стійкою до перегрівання та дозволяє використовувати у дитячих приміщеннях.

Основні переваги застосування LED- стрічки в алюмінієвому профілю:

  • простота монтажу;
  • компактні габарити;
  • безпечність – пило/волого захист;
  • широке різноманіття форм та кольорів;
  • регулювання інтенсивності освітлення;
  • лаконічний та сучасний зовнішній вигляд;
  • мінімальне обслуговування;
  • економічна доцільність;
  • ексклюзивність проекту;
  • можливість підключення до систем керування “розумний дім”.

Це все забезпечує широку сферу застосування і зручність встановлення. До того ж, оригінальні підсвітки ідеально вписуються в сучасні інтер’єрні тренди, зокрема в стиль мінімалізм чи популярний індустріальний стиль.

Як вибирати профіль для світлодіодної стрічки?

Вибір конструкції вкрай важливий для досягнення бажаного ефекту. Зокрема, важливо враховувати:

  • різновид;
  • матеріал виготовлення;
  • габарити;
  • тип розсіювача;
  • сумісність з LED-стрічкою;
  • додаткові функції, максимальна можлива довжина, якість LED-розсіювача, тощо.

Розберемо детально. Наразі у меблевій промисловості активно застосовуються профілі пласкі, кутові, циліндричні, підвісні та вбудовані. При цьому, саме вбудовані елементи ідеально інтегруються у різноманітні корпусні системи, є максимально непомітними й створюють сучасний дизайн. 

Виготовляють їх із алюмінію та пластику. Перший варіант – дорожчий, але якісніший. Він запобігає перегріву ламп за рахунок гарних теплопровідних властивостей та має стійкість до механічних пошкоджень. Самі такі використовують у меблях еліт-класу, які повинні служити своїм господарям багато років.

Габарити и різновид розсіювача вибирають, залежно від того, який ефект бажано донести до кінцевого споживача. Ширина визначається товщиною використаної світлодіодної стрічки. А той чи інший тип розсіювання дозволяє досягти або м’якого ефекту (у випадку застосування матових конструкцій) або яскравого, чіткого світла (при виборі прозорих елементів).

Деякі вироби дають змогу також регулювати кут освітлення й можуть підключатись до загальної системи керування (той самий “розумний дім”). Такі деталі мають більшу ціну, але створюють додаткові зручності для господарів.

Звісно, важливий параметр – якість. Тільки LED профілі від сучасний вітчизняних та світових виробників створюють потрібний ефект, й гарантують тривалий термін експлуатації. 

Рекомендації по монтажу

Перш ніж приступити до монтажу підсвітки всередині чи на поверхні меблів, необхідно впевнитись в наявності якісного обладнання. Вибрана система світла повинна відповідати всім сучасним стандартам безпеки. Варто брати світлодіодні стрічки з надійним захистом від перегріву, а також застосовувати блоки живлення, які забезпечують запас потужності 20-30%. 

Враховуйте, що в приміщеннях, де відмічається підвищений рівень вологості, до вбудованих освітлюючих елементів застосовуються більш прискіпливі вимоги. Тому, якщо LED панель монтується в меблі, рекомендовані для застосування у ванних кімнатах або на кухні, потрібно вибирати деталі із підвищеним рівнем вологостійкості. Підійде маркування IP65, IP67. 

Вибирайте надійні системи кріплення, щоб освітлення не злетіло під час експлуатації. І правильно встановлюйте сенсорні вимикачі для своєчасного включення (наприклад, під час відкривання дверей). Для довгих ділянок стрічки застосовуйте потужні підсилювачі. 

Використання LED-профілів надає меблям візуальної привабливості, створює затишок в оселі, а також підвищує комфорт кінцевим споживачам. Вони дають можливість створювати стильні, інноваційні меблеві рішення, що відповідають останнім тенденціям у дизайні інтер’єру. Їх застосування для виробників – додатковий шанс розширити асортимент й створити нові продукти, які точно будуть користуватись попитом в сучасному світі.