...

AluStar

Головна сторінка » Статті » Фасадний алюмінієвий профіль

Фасадний алюмінієвий профіль

В сучасному меблевому виробництві велику роль відводять фасадам. Це своєрідне обличчя комплекту, яке одночасно виконує дві ролі – естетичну і функціональну. Очевидно, що для таких цілей використовують максимально якісні матеріали. І одним із них є алюмінієвий профіль.

fasadnij-alyuminiєvij-profil

Даний матеріал має насправді унікальні властивості. Алюміній поєднує натуральну красу металу з функціональністю та чудовою надійністю. Профілі на його основі дозволяють створювати конструкції різної складності, підвищуючи не лише зручність використання, а й додаючи елемент інноваційного дизайну в будь-який інтер’єр.

Що таке алюмінієвий профіль

Алюмінієвий профіль – це конструкційний елемент певної форми. Він являє собою металеву заготовку, яка може бути прямокутною, круглою або іншої геометрії, залежно від завдань. Даний профіль підходить для створення різних конструкційних елементів – рам, каркасів, дверей, окремих частин меблів тощо.

Алюмінієві системи бувають пустотілими або суцільним. Вони також мають різні кінці, залежно від призначення і конструктивних вимог. Цілісність профілю забезпечується високими показниками міцності та довговічності матеріалу, що робить його універсальним у використанні.

Всупереч популярній думці, профіль – це не конкретна геометрична форма. Дана назва використовується для цілої групи конструкцій: кути, трубки, шини, смуги, які можуть бути використані для різних технологічних і дизайнерських рішень. По суті, весь меблевий металевий прокат входить в дану категорію.

Принцип виготовлення даних систем зводиться до технології гарячої протяжки. Нагріта пластична заготовка проходить через матрицю, яка надає їй конкретної геометрії. Далі прокат застигає – так формується готовий виріб.

Види алюмінієвого профілю

Розрізняють такі основні категорії прокату:

  1. Пустотілі. Мають порожнини всередині, що дозволяє зменшити вагу конструкції без втрати міцності.
  2. Суцільні. Мають повністю заповнений об’єм. Використовуються в конструкціях, де потрібна максимальна жорсткість і стійкість до навантажень.
  3. Профілі з відкритим кінцем. Це робить їх більш зручними для монтажу в специфічних умовах. Наприклад, коли потрібно з’єднати профіль з іншим елементом, використовуючи метал в якості несучої опори (для скла, дверей тощо).

Вибір конкретної конструкції залежить від завдань. Як правило, в меблевому виробництві використовують пустотілі конструкції і прокати з відкритим кінцями. Однак, для вузлів з підвищеними вимогами до жорсткості, можуть бути застосовані суцільні заготовки.

Типи геометрії профілю

Розрізняють такі формати конструкцій:

  • С-подібний профіль – використовується для створення каркасів дверей, а також для з’єднання інших елементів в меблевих конструкціях;
  • F – застосовується у вузлах, де потрібна міцна фіксація елементів;
  • H-подібний – виконує практичну і декоративну функції, використовується в дизайнерському оздобленні, підсвітці, а також в якості каркаса перегородок;.
  • h – менший аналог H-профілю, має один хвіст, використовується для легких меблевих конструкцій, для з’єднання листових панелей в одній площині;
  • L-кут – застосовується для створення кутового переходу, направляючих;
  • Тавр – профіль перерізу «Т» використовується для додаткової підтримки та з’єднання несучих елементів завдяки своїй посиленій формі;
  • U – завдяки вільним кінцям є ідеальним варіантом для декоративного оформлення торців;
  • Z – застосовується для створення об’ємних елементів або перекриттів;
  • Д – слугує для скріплення декоративних вузлів на фасадах;
  • П-швелер – підходить для оформлення торців меблів (дерево, скло, дзеркала);
  • Ш – профіль з двома опорними площадками, використовується для декорування та монтажу матеріалів в паралельних площинах.

Крім буквеної класифікації, алюмінієві систем можуть групуватись по типу перерізу та кривизни (радіусні, рамочні).

Переваги алюмінієвого профілю

Алюміній чудово себе зарекомендував в меблевому виробництві. Його природні властивості дають конструкторам та дизайнерам неймовірний простір для рішень будь-якого рівня складності.

Ось тільки декілька з очевидних переваг таких систем:

  • міцність і довговічність: алюмінієвий профіль має високу жорсткість при невеликій вазі, що робить його ідеальним матеріалом для конструкцій з тривалим терміном служби;
  • простота обробки: матеріал можна різати, згинати і формувати ще на етапі прокату так, як це потрібно дизайнеру;
  • корозійна стійкість: метал не піддається корозії, тому він ідеально підходить для використання в різних побутових умовах;
  • естетика: елегантний вигляд профілю робить його ідеальним для сучасного дизайну меблів;
  • екологічність: алюміній є досить інертним матеріалом завдяки оксидній плівці – це робить його безпечним для власників;
  • різні варіанти декору: дані системи можна оздоблювати різноманітними способами – від елементарного фарбування до анодування.

Алюміній легко перенесе всі варіанти декорування його поверхні, при цьому зберігаючи свою унікальну естетику і механічні властивості.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.